Впровадження e-квитка для пасажирів у всьому громадському транспорті області

11.01.2024

У Кіровоградській ОВА обговорили впровадження e-квитка для пасажирів у всьому громадському транспорті області. Ідею до реалізації пропонує українська компанія, яка спеціалізується на системах управління громадським транспортом. Це перша компанія в Україні, що використовує відкритий GTFS протокол (міжнародний стандарт відкритого джерела даних). За допомогою системи керування громадським транспортом TREK здійснюватиметься контроль та управління в режимі реального часу за парком транспортних засобів та їх роботою на маршрутах.

Унікальний комплекс системи оплати проїзду може працювати одночасно як із тарифними сітками, так і з багатьма ОТГ та адміністраціями різного рівня. Таким чином, окрім обліку пільгових поїздок та різноманітних форм оплати проїзду, цей комплекс може керувати автобусами на маршруті, повідомляючи водію у режимі онлайн про випередження чи відставання від графіку та іншу необхідну в роботі інформацію. Також будуть створені умови для пільгових категорій громадян. Зокрема, безкоштовний проїзд пільговиків у громадському транспорті стане можливим лише за наявності персоналізованих соціальних карток «Socium» завчасно виданих у ЦНАПах. Для інших категорій населення оплата проїзду виконуватиметься за допомогою транспортної картки або телефону, а також банківською карткою стане. Також, варто підкреслити що дана система Е-квитка є повністю українською розробкою, а її унікальність значно випереджає навіть європейських інтеграторів AFC систем.

Пресслужба Кіровоградської ОВА