Вшановуємо пам’ять В. О. Сухомлинського

26.02.2018

Вшановуємо пам’ять В. О. Сухомлинського (до 100-річчя з дня народження українського педагога)

8 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.

Творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити. Образ учителя в сучасних умовах зазнає значної трансформації і знаходиться в залежності від соціально-культурних змін, що відбуваються в суспільстві. Гуманістичні ідеї Сухомлинського – це ідеї майбутнього. Педагогічні надбання Василя Олександровича з кожним роком привертають все більшу увагу науковців як у нашій країні, так і за кордоном. Розроблена українським практиком педагогічна система збагатила педагогічну науку новаторськими ідеями й положеннями, значно розширила теорію та освітню виховну практику і була своєрідним революційним етапом розвитку вітчизняної педагогічної думки, що заслуговує сьогодні на нове осмислення.

Праця та творчий спадок В. О. Сухомлинського поширені не лише в Україні, а й за її межами, у зв’язку з чим передбачається відзначення цієї дати не лише на державному рівні, а й на міжнародному. Так, Комісія ЮНЕСКО по відзначенню Пам’ятних дат прийняла від Національної комісії України необхідні документи про відзначення цієї дати на своєму рівні; Національна академія педагогічних наук також долучилася до підготовки ювілейних заходів і направила документи про відзначення 100-річчя на розгляд у Комітет Верховної ради України  з науки і освіти.

Обласною державною адміністрацією розроблено план заходів з підготовки та відзначення в області  у поточному році 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського, який передбачає  проведення масових заходів з дітьми та молоддю, урочистих заходів  у населених пунктах області, встановлення  пам’ятників та пам’ятних дошок видатному педагогу, перейменування вулиць на його честь,   організацію та проведення конкурсів педагогічної майстерності вчителів, вихователів закладів освіти, дитячих казок, малюнків, театральних постановок, виставок творів Василя Сухомлинського та фотовиставок з світлинами про його життя і діяльність, створення у закладах освіти області  «Зелених класів» та реалізацію інших  ідей В.О. Сухомлинського, видання його книг та проведення УІІ Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої Василю Сухомлинському,  тощо.

Управління освіти, молоді та спорту, культури та туризму Великосеверинівської сільської ради, заклади освіти  долучаються до творчого відзначення 100-річчя від дня народження славетного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського на території громади, розпочинаючи активну підготовку й організацію проведення низки  навчально-виховних заходів, які будуть висвітлюватися  на офіційних веб-сайтах сільської ради та управління.

Про корифея української педагогіки, гуманіста, знавця дитячих і учительських сердець, практика, який досконало володів засадничими ідеями ефективної організації навчально-виховного процесу,  читайте на сторінці «Зв’язки з громадськістю» .