Виборчу адресу можна змінити онлайн

28.07.2020

Центральна виборча комісія запустила онлайн-сервіс, де українці можуть змінити адресу виборчої дільниці для участі в голосування на місцевих виборах. Як повідомило Міністерство цифрової трансформації, змінити місце голосування можна лише до 9 вересня.

Щоб змінити місце голосування, потрібно зайти на особистий кабінет виборця та перейти у розділ під назвою «Заяви, запити». Опісля ідентифікації за допомогою електронного підпису можна подати звернення щодо зміни адреси виборчої дільниці. Вже у самій заяві потрібно закріпити на вибір один із документів – довідку ВПО, довідку про оренди житла чи довідку про право власності на житло тощо. Повний перелік документ можна переглянути  тут.

У Мінцифри наголошують, що зазначена виборча адреса буде визначена як постійна, і її не можна буде змінити протягом наступних шести місяців.

Місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройти вони мають одночасно на всій території країни – виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

18 травня ЦВК дозволила голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

Як змінити виборчу адресу – куди звертатися, які документи ...