Використання генераторів

29.12.2022

Через масові ракетні обстріли критичної інфраструктури міст України росією, електропостачання в багатьох регіонах є недостатнім і нерегулярним. Тож українці почали запасатися альтернативними джерелами енергії для своїх осель та бізнесу.

Найпопулярнішим альтернативним джерелом енергії є генератор. Однак за неправильного використання такий механізм може принести чимало шкоди.

Якщо Ви плануєте використовувати генератор у побуті чи на роботі, то маєте знати правила експлуатації, техніки безпеки та обов’язково дотримуватися їх, щоб не завдати шкоди собі чи сусідам, а також тваринам та довкіллю.

Робота генераторів пов’язана із значним шумовим навантаженням та викидами в довкілля шкідливих речовин, які можуть негативно впливати на здоров’я. Тому головні поради та обмеження при встановленні генераторів такі:

  • Встановлюйте генератор тільки на відкритому повітрю (заборонено в приміщеннях, на даху, в господарських будівлях тощо), там, де переважний вітер віднесе вихлопні гази далеко від будинку;
  • Не встановлюйте генератор біля вікон та входів до будівлі, оскільки чадний газ може потрапити до приміщення через отвори;
  • Під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути;
  • Заливайте паливо в бак генератора лише на відкритому повітрі (пари палива шкідливі під час вдихання людиною та небезпечні для наближених предметів);
  • Не допускайте витікання бензину/дизелю з баку, оскільки це забруднює ґрунт, асфальт та є загрозою виникнення пожежі;
  • Запас бензину або дизельного палива тримайте окремо, подалі від самого пристрою, щоб уникнути пожежі;
  • Не розміщуйте в людних місцях, оскільки шум впливає на психічне здоров’я.

На балконах розміщення електрогенераторів не допускається через небезпечну близькість до вікон та дверей, інтенсивний шум, що створюватиме незадовільні умови проживання для мешканців багатоквартирних будинків, а також потрапляння забруднюючих речовин в житлові приміщення.

Не забувайте про те, що заходи безпеки стосуються не лише стану здоров’я людей, а й ставлення до навколишнього середовища. Не виливайте масло на землю, дотримуйтесь встановлених норм утилізації відпрацьованого мастила і дизельного пального.

За можливості, сусіди по бізнесу можуть вмикати один генератор на двох, щоб не лише зекономити, а й допомогти довкіллю.

Навіть в складних умовах війни, маємо продовжувати берегти довкілля та здоров’я людей, які працюють в тилу і підтримують наших захисників.

Головне управління держпродспоживслужби в Кірвоградській області