Виплату субсидій можуть призупинити: названі причини

28.01.2022

У Міністерстві соціальної політики України підготували порядок перевірки всіх виплат від держави щодо їх обґрунтованості – у зв’язку з цим, виплату субсидій деяким громадянам можуть призупинити. Про це повідомляє Апостроф

Проект постанови опубліковано на сайті відомства. Відповідно до документа, після отримання висновків Міністерства фінансів України структурні підрозділи з питань соціального захисту населення займуться вивченням особових справ отримувачів субсидій та виплат від держави.

У тих випадках, коли інформація в особистій справі відрізняється від інформації, щодо якої знайдено невідповідність, проводиться додаткова перевірка. Її проводять шляхом зіставлення даних із низки реєстрів, серед яких – Єдиний реєстр боржників; Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; Державний реєстр фізичних осіб-платників податків тощо.

Далі структурний підрозділ з питань соціального захисту населення вимагатиме у отримувача виплат документів, які спростовують невідповідності. За результатами обробки рекомендацій підрозділи приймають рішення щодо:

призначенні (перерахунку) державної виплати;
їх поновлення, або їх скасування;
усунення неточностей даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах та базах даних.
Якщо виявлено несправність, установка розраховує суму коштів, яку необхідно повернути державі.