Виповнюється 250 років від дня народження видатного письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури, громадського діяча Івана Котляревського. Про це йдеться на сайті “Рідний край” https://rk.kr.ua.
Про автора «Енеїди» та «Наталки-Полтавки» написано багато. “Зрозуміло, що менше акцентувалося на його зв’язках із нашим краєм. Тим часом, коли Іван Котляревський перебував на військовій службі у 1796-1808 рр., то деякий час у складі Сіверського полку квартирував у Новомиргороді. Як ад’ютант командира другого корпусу генерала Майєндорфа, вів тут «Журнал военных действий…». Цікаво, що навіть після смерті класика української літератури, його ім’я було невіддільне від культурного життя нашого краю. Адже, коли в 1882 році в Єлисаветграді заснували першу українську професійну театральну трупу, то дебютувала вона саме «Наталкою-Полтавкою» Івана Котляревського. Одним із перших постановників «Енеїди» на сцені власного театру був випускник Єлисаветградського земського реального училища Микола Садовський. Коли у 1903 році в Полтаві відкривали пам’ятник Івану Котляревському, то наш край представляли Левко Мацієвич, Микола Федоровський та інші. До речі, про збір пожертвувань на згаданий пам’ятник не без гумору йдеться й у п’єсі ще одного земляка Івана Карпенка-Карого «Хазяїн». Пригадуєте слова Пузиря: «А Котляревський мені без надобності», – розповів знаний краєзнавець Володимир Босько.
Втім, на щастя, і на пам’ятник на початку ХХ століття знайшлися кошти, і вже в новому ХХІ столітті про Івана Котляревського пам’ятають, а його творчість належно шанують.