Взаємоповага бджолярів і сільгоспвиробників — запорука збереження тваринного та рослинного світу

29.04.2020

Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культурах в період цвітіння заборонено! Пестициди отруюють льотних бджіл, які приносять пилок до вуликів і заражають молодих комах, або ж ослаблюють їх, тому важливе значення має проведення своєчасного обстеження полів для визначення екологічного та економічного обґрунтування доцільності застосування отрутохімікатів. Сільгоспвиробники повинні сповіщати власників пасік за три доби до хімобробок у радіусі 7-10 км від оброблюваного поля із зазначенням: назви отрутохімікату, норми витрати, часу і способу проведення обробки, ступеня токсичності, строку дії препарату. Проводити обприскування сільськогосподарських культур треба в ранкові або вечірні години (ст.37 ЗУ “Про бджільництво” та п.7.1.2, п.7.1.3 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001р. №9). Пестициди, які застосовуються на посівах повинні бути обов’язково зареєстровані в “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” або в доповнені до нього. В господарстві працівники, робота яких безпосередньо пов’язана з пестицидами і агрохімікатами, повинні своєчасно проходити навчання з техніки безпеки та отримувати відповідні допуски і посвідчення.

З метою попередження претензій до керівника сільськогосподарського підприємства та виникнення конфліктних ситуацій, в господарстві повинна бути книга застосування пестицидів, де вказують: дату обробки, № поля, культуру, на якій проводили обробіток, назву пестициду, норму його витрати. Ще раз нагадуємо, що господарське значення бджіл — це не лише мед. Перелітаючи з однієї квітки на іншу, вони забезпечують перехресне запилення, необхідне для розмноження більшості квіткових рослин. Наявність пасіки поблизу поля чи саду значно збільшує врожай.

Безвідповідальне використання пестицидів може закінчитися як загибеллю комах, так і посівів!

Пам’ятка сільгоспвиробнику

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Адреса: м. Кропивницький, вул.Тараса Карпи, 84 тел. (0522) 32-12-21 або 32-12-64 Email: fitokr@ukr.net