Як дізнатись, які ж з них повністю безоплатні

07.03.2023

На сьогодні програма «Доступні ліки» охоплює 405 препаратів (крім інсуліну та комбінованих лікарських засобів) та ще 72 препарати інсуліну та 9 комбінованих лікарських засобів. Як дізнатись, які ж з них повністю безоплатні?

Для цього радимо дивитись актуальний Реєстр лікарських засобів https://bit.ly/3YAUPIl
Реєстр у форматі exсel. У табличці ви побачите:

назву діючої речовини (міжнародну непатентовану назву) та торговельну назву лікарського засобу (стовпці №2 та №3);
форму випуску та дозування (стовпці №4 та №5);
кількість одиниць лікарського засобу в одній споживчій упаковці (стовпець №6);
назву та країну виробника ліків (стовпець №8);
суму доплати за упаковку (стовпець №16) та іншу інформацію.

Саме за останнім стовпчиком, де міститься інформація про суму доплати за упаковку, можна бачити усі повністю безоплатні “Доступні ліки”.

Тож якщо ваша мета обрати повністю безоплатний лікарський засіб за електронним рецептом, то потрібно у завантаженому списку ліків у стовпці №2 знайти необхідну міжнародну непатентовану назву, у стовпці №5 – потрібне дозування, а у стовпці №16 – усі комірки із сумою доплати в 0,00 грн.

Національна служба здоров’я