Як мінімалка вплине на пенсії: у Мінсоцполітики пояснили новий механізм

05.09.2018

пенсы

В Україні пенсії будуть рости разом зі збільшенням мінімальних зарплат. Нову формулу “осучаснення” виплат прив’язали до доходів українців, які працюють. Як повідомили в прес-службі Міністерства соціальної політики, з 1 січня 2019 року буде перераховуватися розмір середньої зарплати по країні, яку використовують при підрахунку пенсії. Її збільшать на 50% від зростання середньої зарплати за останні три роки + 50% інфляції. Одним із головних досягнень пенсійної реформи є запуск механізму автоматичного осучаснення пенсій. Щороку пенсії механічно перераховуються за єдиною формулою: 50% зростання інфляції плюс 50% зростання середньої заробітної плати. На отриманий за цією формулою відсоток будуть підвищені пенсії”, – роз’яснили в міністерстві.

Також повідомляється, що мінімальна зарплата дозволить продовжити детінізацію (виведення економіки з “тіні”). Відзначається, що детінізація доходів безпосередньо вплине на зростання фонду оплати праці, як це сталося після збільшення мінімальної зарплати вдвічі, і створить ресурс для підвищення пенсій. “Збільшення мінімальних зарплат сприяє зростанню рівня середніх. Єдиний вплив на інфляційні процеси відбувається через збільшення купівельної спроможності громадян, що є позитивним ефектом у вигляді додаткового попиту і зростання обсягів виробництва, а отже і зростання економіки”, – запевнили в міністерстві.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні з нового 2019-го почнуть діяти нові правила перерахунку пенсій за формулою. Розмір середньої по країні зарплати, який враховують при розрахунку виплати, підвищать на 50% зростання зарплат і 50% інфляції.

Наприклад, за три минулі роки заробітні плати зростали в середньому на 18% у рік. Водночас інфляція за минулий рік склала 10%. Тоді розмір середньої заробітної плати в пенсійній формулі підвищать на 14% (50% інфляції + 50% зростання зарплат).

Джерело:www.obozrevatel.com