Як оформити декретну відпустку на родича: роз’яснення Мін’юсту

22.10.2020

В Мін’юсті роз’яснили, як може оформити відпустку для догляду за дитиною родич, який фактично доглядає за малюком. Це може бути тато, дідусь, бабуся, інші родичі, опікун, один із прийомних батьків. Про це йдеться на сайті https://jurliga.ligazakon.net/.

Для цього потрібно надати за місцем своєї роботи такі документи:

– заяву про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

– копію свідоцтва про народження дитини;

– довідку про те, що мама дитини не скористалася правом на таку відпустку за своїм місцем роботи (навчання, служби) і не претендує на допомогу, або вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки і виплати по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати);

– документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку надається повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Також, як мама, так і інші родичі можуть продовжити декрет до досягнення дитиною 6 років без збереження заробітної плати та тільки за медичними показниками, якщо малюк потребує домашнього догляду.

В такому випадку слід подати роботодавцю такі документи:

– медичний висновок – видається за формою первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про необхідність дитини (дитини з інвалідністю) у домашньому догляді». Мінімальний термін дії довідки – 6 місяців;

– письмова заява особи.