Обласне управління лісового та мисливського господарства інформує про реалізацію та перевірку легальності походження новорічних ялинок.

qtB34m0D2L8v4Ur06mjzlKmbu

Напередодні Нового року бажаючі можуть купувати ялинки в державних лісогосподарських підприємствах. Це дешевше, ніж на ялинкових базарах. Як повідомилина сайті управління, новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:
– самоклейними етикетками
– пластмасовими бирками-стяжками

Повторно використати їх неможливо. Спеціальні уніфіковане маркування містить індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у систему електронного обліку деревини. У системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки. Також для перевірки легальності походження новорічної ялинки розробили додаток для Android – yalynka.info.

Щороку управління організовує рейдові бригади для охорони хвойних насаджень від браконьєрів. Штрафи за незаконну вирубку новорічних дерев складаються із суми заподіяної шкоди лісу та адміністративного чи кримінального штрафу.

Також обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє  про  підготовку  до реалізації 39,2 тисячі штук новорічних ялинок, вирощених на спеціальних хвойних плантаціях. Це сосна кримська та звичайна і ялина звичайна. Сосна кримська буде коштувати від 80 до 644 гривень, довжина від 1 до 5 метрів. Сосна звичайна до 1 метра коштуватиме від 65 гривень, а 3,5-4 метра – 225-230 гривень. Ялинка звичайна до метра коштує 75-80 гривень,а 5-метрова – 445 гривень.

Green Red and Cream Cute Trees Christmas Wish List 1

Джерело:   gre4ka.info