Як поліпшити здоров’я та не хворіти восени

12.09.2023

З настанням осені, коли вранці стає прохолодно, зростає ризик захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції.
 ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб» надає поради, як поліпшити здоров’я та не хворіти з настанням похолодання.
Здорове харчування. Воно забезпечує високий рівень працездатності, активізує розумову діяльність, підвищує імунітет, допомагає уникати різних захворювань, підтримувати нормальну вагу. Важливо частіше вживати цибулю та часник, які багаті на фітонциди – спеціальні речовини, що допомагають імунній системі ефективніше протистояти вірусним атакам.
Питний режим. Вчіться правильно пити воду: кімнатної температури та невеликими порціями. Різке потрапляння великої кількості води в організм людини викликає навантаження на нирки.
Дбайте про імунітет. Пам’ятайте! Вітамін С – водорозчинний, він не затримується в організмі та має постійно поповнюватися. Найбільше його в ягодах шипшини, смородини, листовій зелені.
Залишайтеся активними. Фізичні навантаження мають бути помірними: 150-200 хвилин тренувань на тиждень – цілком достатньо. Виснажливі заняття у спортзалі підвищують рівень кортизолу в організмі людини.
Прогулянки на свіжому повітрі. Експерти з’ясували, що щоденні 10-хвилинні прогулянки допоможуть знизити ризик передчасної смерті на 15%, виникнення діабету 2 типу на 40%, хвороб серця на 35%, старечу деменцію (недоумство) на 30% та онкозахворювань на 20%.
 Здоровий сон. Пам’ятайте! Ваша спальна кімната – це майстерня відновлення організму. Температура та вологість повітря, хороша постільна білизна, відсутність шуму, світла та гаджетів – усе це впливає на якість вашого сну.
Уникайте стресів. Посміхайтеся, будьте добрими та ввічливими, знаходьте час на відпочинок – і частота захворювань значно зменшиться.
❗ Шановні жителі області! Дотримуйтеся здорового способу життя, прислухайтеся до свого організму, дбайте про фізичний та психічний стан і ваша осінь буде теплою та яскравою!
ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб»