Як цьогорічні абітурієнти та випускники коледжів та університетів можуть отримати відстрочку від призову

09.07.2020

Міністерство освіти і науки роз’яснило, як цьогорічні абітурієнти та випускники коледжів та університетів можуть отримати відстрочку від призову.

Про це повідомляє пресслужба МОН.

“У зв’язку з карантином, який було введено в Україні через поширення пандемії COVID-19, весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 р. – розпорядження Уряду №179-р від 26.02.2020 року (зі змінами від 15.04.2020). Важливо, що пунктом 5 цього документа визначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою”, – йдеться у повідомленні.

Щодо ж до випускників коледжів та університетів, то вони можуть отримати відстрочку від весняного призову, якщо виявлять бажання продовжити навчання за наступним ступенем освіти.

Як зазначається, міністерство надало відповідні роз’яснення приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову.

Відомо, що попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року.