Як записатися на вакцинацію від коронавірусу в Україні: всі доступні способи і варіанти

30.03.2021

Майже 44% українців не знають, як можна записатися на вакцинацію від коронавірусу. Ще 32% опитаних заявили, що щось про це чули. Такі дані отримали під час опитування в Україні 18-19 березня. На цей момент є кілька способів записатися на вакцинацію.

Реєстрація на вакцинацію за допомогою програми “Дія”

Кожен українець може зареєструватися на вакцинацію за допомогою програми “Дія”. Для цього потрібно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua. Потім в розділі послуги слід вибрати “Запис в лист очікування вакцинації від COVID-19”. Далі потрібно вказати місто, де ви хочете зробити щеплення і свою професію. Можна навіть вибрати конкретну дату і час візитів. Після реєстрації повідомляється, що працівникам певних професій не потрібно вставати в чергу. І що має прийти повідомлення, коли настане ваша черга.

Реєстрація з допомогою телефону

Можна зателефонувати на національний контакт-центр МОЗ та записатися на вакцинацію від коронавірусу. Номер: 0 800 60 20 19

Спеціальні Google-форми

У кожному місті запустили спеціальні форми для людей певних професій, які могли б популяризувати вакцинацію. Це стосується лідерів громадської думки, відомих людей, журналістів, блогерів. Реєстрація дуже проста – потрібно вказати своє ім’я, контактні дані, місто, вік і причини, чому заявник вважає себе лідером громадської думки. Також потрібно вказати, в якому медичному закладі підписана декларація з лікарем. Вакцини за такими гугл-формами розподіляються тільки ті, які є в залишку. Тобто, на вакцинацію можуть запросити в будь-який момент, якщо хтось відмовився або не зміг прибути вчасно.

Запис у сімейного лікаря

Якщо у вас є декларація з сімейним лікарем, то можна записатися у нього. Можна зателефонувати або записатися на прийом. Варто відзначити, що деякі сімейні лікарі самі опитують своїх пацієнтів і пропонують вакцинуватися позачергово невикористаними дозами вакцин.

За матеріалами https://www.rbc.ua/