Гроші на старшокласника. Найбільше батьки витрачають на одяг і взуття – 3802 гривень. Рюкзак або сумка обійдуться в 540 гривень, а спортивна форма – в 1450 гривень (спортивний костюм – 730 гривень, а кросівки або кеди – 720 гривень). Менше ніж інші, батьки старшокласників витрачають на канцтовари – 422 гривні.

Гроші на першокласника. Водночас на збори першокласника і п’ятикласника витрачають стільки ж, скільки і минулого року: Так, шкільне приладдя для першокласника обійдуться батькам у 6,1 тисячу гривень:

  • 2830 гривні витрачають на одяг (сорочки і блузки – 1260 гривень за 3 штуки, на брюки – 790 гривень за 2 пари),
  • на рюкзаки – 750 гривень,
  • на взуття – 400 гривень.
  • на спортивний костюм витрачають 480 гривень, а на спортивне взуття і футболки – 440 гривень. Загалом на спортивний одяг і взуття купують за 1360 гривень, що на 15% менше ніж у 2020 році.

Найчастіше купують кросівки з підошвою, яка світиться, дітям вони дуже подобаються. Також попитом користуються черевики на липучках, мокасини і навіть кросівки. Окрім того, на канцтовари батьки першокласників витрачають 774 гривні і це на 112 гривень більше, ніж влітку 2020 року. Найбільш витратні – обкладинки для книг (230 гривні за 10 штук), пенали (170 гривні) і олівці (96 гривні за набір).

Гроші на 5-класника. Щоб зібрати дитину в середню школу, потрібно витратити 5,8 тисячі гривень на одяг – 2290 гривень, на взуття – 400 гривень, а на портфель – близько 750 гривень. Спортивний костюм обійдеться в 480 гривень, а кросівки або кеди – в 440 гривень. На канцтовари витрачають більше всіх – 954 гривн, що на 180 гривень більше ніж канцтовари для першокласника, і на 532 більше – ніж для старшокласника.


Скільки коштує зібрати дитину в школу / Інфографіка Prom.ua

Як заощадити на зібранні дитини до школи

За словами експертів, для того, щоб заощадити на шкільному одязі можна купити базовий набір одягу на перший час, а потім докупити те, що потрібно після того, як спадуть ажіотаж і ціни.

Для того, щоб заощадити на канцтоварах, краще купувати їх заздалегідь – в кінці липня чи початку серпня. Найпопулярніший товар з набору для школярів – це рюкзаки. Для старшокласників купують спортивні та міські моделі, в середньому вони, як і в минулому році, коштують 500 гривень. А для дітей молодшого віку – з ортопедичною спинкою і великою кількістю відділень, а витрачають на такі портфелі близько 720 гривень. Щоб рюкзак прослужив довше, варто звертати увагу не тільки на тканину, але і на фурнітуру: блискавки, кріплення. Вони повинні бути міцними, з металу або якісного пластику. Зокрема, популярні моделі рюкзаків з невеликими ніжками. Вдвічі частіше купують і шкільну форму, не дивлячись на те, що вона вже не обов’язкова. За комплект з 2 предметів (сарафан з блузою або штани з сорочкою) в середньому платять 510 гривень.

Напередодні початку навчального року батьки замислюються про покупки ноутбуків, планшетів і комп’ютерів для навчання. Щоб заощадити, багато хто хоче купити ґаджети на вторинному ринку. За даними гіперпростору оголошень IZI.ua, техніку з рук можна купити в середньому в 2 рази дешевше, ніж нову. При цьому 75% пристроїв продаються в чудовому стані.

Автор: Марія Бондар