Нерідко для встановлення діагнозу чи корегування схеми лікування лікар може призначити пацієнтові певні аналізи. В тому числі й гормональні. Як зробити гормональні обстеження, призначені лікарем, безоплатно?
Будь-які обстеження призначає лікар, якщо це необхідно для встановлення діагнозу або призначення лікування. Для цього він створює електронний рецепт на послугу. Важливо: лікар не створює направлення в конкретний заклад для проходження аналізу.
З електронним направленням лікаря необхідно звернутись до медичного закладу, що має договір із НСЗУ на пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.
До переліку безоплатних включені наступні гормональні дослідження:
-тироксин (Т4 загальний, Т4 вільний),
-трийодтиронін (Т3 загальний, Т3 вільний),
-тиреотропний гормон (ТТГ),
-тиреоглобулін (ТГ),
-паратгормон (ПТГ),
-інсулін,
-кортизол (гідрокортизон),
-соматотропний гормон (соматотропін, СТГ),
-пролактин,
-вазопресин (АДГ),
-хромогранін,
-тестостерон,
-естрадіол,
-інсуліноподібний фактор росту -1 (ІФР-1) та ін.
Зверніть увагу! Не в кожній поліклініці чи лікарні, яка має контракт з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги, можна здати виключно всі аналізи з переліку. Адже лікарня надає той обсяг послуг, який властивий закладу відповідно до напряму надання медичної допомоги та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Тож щоб уточнити можливість зробити певне обстеження, пацієнту потрібно зателефонувати до конкретної поліклініки.
За інформацією сторінки фейсбук “НСЗУ для пацієнта”