Яка підтримка від держави передбачена для дитячих будинків сімейного типу

12.03.2024

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, яка бере на виховання та спільне проживання не менш ніж 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Вона створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі.

Пільги та допомога для ДБСТ від держави:

1. Орган, який ухвалив рішення про створення ДБСТ, позачергово надає батькам-вихователям будинок або багатокімнатну квартиру (у разі наявності). Також це можуть бути меблі, побутова техніка й інші предмети тривалого вжитку.

2. У користування ДБСТ може надаватися земельна ділянка. Зокрема, для ведення садівництва та городництва.

3. У разі потреби в житлі можуть зробити капітальний ремонт. Це вирішує орган, який ухвалив рішення про створення ДБСТ.

4. На кожну дитину щомісячно виплачується державна допомога у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів, на дитину з інвалідністю – 3,5.

5. За вихованцями зберігаються раніше призначені аліменти, пенсія, інші види державної допомоги.

6. Батькам-вихователям ДБСТ виплачується грошове забезпечення. Законодавством передбачено відрахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за непрацюючих батьків-вихователів на суми їхнього грошового забезпечення.

7. Працюючі батьки-вихователі мають право на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 днів.

8. Також є обов’язкове соціальне супроводження в Центрі надання соціальних послуг.

Міністерства з питань реінтеграціїї ТОТ України