Зовсім скоро розпочнеться вступна кампанія 2021. Цьогорічні випускники та їхні батьки вже не перший місяць думають, куди вступати, на кого вчитися. Яку обрати професію, що буде затребувана через п`ять-шість років після закінчення вишу чи іншого навчального закладу? Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.
Уже через п’ять років в Україні будуть найбільш популярні професії, пов’язані з менеджментом із продажу та персоналу, агросектором, IT-сферою, екологією, сферою послуг, а також робочі спеціальності. В останній галузі особливо популярними будуть ті, які стосуються автомобільного ремонту.
Менеджери з продажу, з персоналу, маркетологи, юристи – це так звані синтетичні фахівці, які самі нічого не виробляють. Але такі професії будуть затребувані завжди. У свою чергу IT-сектор залишається найбільш перспективною сферою – як по зарплатах, так і за кількістю вакансій. “Найбільш затребуваний напрямок, який буде актуальним протягом наступних 5-10 років, – це IT. Сфера багатогранна, так що компаніям потрібні всі: від розробників ПЗ до обслуговувачів IT-інфраструктури. Зарплати тут найцікавіші: дохід хорошого фахівця можна порівняти з зарплатою керівника вищої ланки з інших сфер”, – каже бізнес-експерт Сергій Сароян. При цьому є один нюанс. Навчання за такими спеціальностями в Україні поки не сучасне, тому майбутнім фахівцям радять відправитися за знаннями за кордон.
На Заході вже кілька років дуже модним є біохакінг – що прийде і в Україну. Популярною буде сфера послуг і робочі спеціальності. В першу чергу, завжди будуть затребувані фахівці в індустрії краси. Крім того, будуть потрібні психологи. Ця професія навряд чи буде високооплачуваною, але без роботи через п’ять років такі фахівці не залишаться. Крім того, не зникне і попит на робітничі професії в Україні. Особливо будуть потрібні фахівці з ремонту автомобілів. Йдеться, в першу чергу, про тих, хто буде добре розуміти електроніку і якісно ремонтувати прості поломки в автомобілях.
Раніше повідомлялося, що в Україні з початку 2021 року роботодавці найбільш активно шукали продавців-консультантів, вантажників, менеджерів з продажу, кур’єрів, охоронців і водіїв таксі. Через те, що рівень зарплат у столиці і містах-мільйонниках все ще істотно відрізняється від регіонів, іноді претендентам вигідніше з фінансової точки зору мігрувати до великих міст чи шукати роботу вахтовим методом, навіть з урахуванням витрат на транспорт, проживання, комунальні послуги і т.д.