Які професії будуть затребувані в Україні через п’ять років

19.05.2021

Зовсім скоро розпочнеться вступна кампанія 2021. Цьогорічні випускники та їхні батьки вже не перший місяць думають, куди вступати, на кого вчитися. Яку  обрати професію, що  буде затребувана  через   п`ять-шість  років після закінчення вишу чи іншого навчального закладу? Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Уже через п’ять років в Україні будуть найбільш популярні професії, пов’язані з менеджментом із продажу та персоналу, агросектором, IT-сферою, екологією, сферою послуг, а також робочі спеціальності. В останній галузі особливо популярними будуть ті, які стосуються автомобільного ремонту.

Менеджери з продажу, з персоналу, маркетологи, юристи – це так звані синтетичні фахівці, які самі нічого не виробляють. Але такі професії будуть затребувані завжди. У свою чергу IT-сектор залишається найбільш перспективною сферою – як по зарплатах, так і за кількістю вакансій. “Найбільш затребуваний напрямок, який буде актуальним протягом наступних 5-10 років, – це IT. Сфера багатогранна, так що компаніям потрібні всі: від розробників ПЗ до обслуговувачів IT-інфраструктури. Зарплати тут найцікавіші: дохід хорошого фахівця можна порівняти з зарплатою керівника вищої ланки з інших сфер”, – каже бізнес-експерт Сергій Сароян. При цьому є один нюанс. Навчання за такими спеціальностями в Україні поки не сучасне, тому майбутнім фахівцям радять відправитися за знаннями за кордон.

На Заході вже кілька років дуже модним є біохакінг – що прийде і в Україну. Популярною буде сфера послуг і робочі спеціальності. В першу чергу, завжди будуть затребувані фахівці в індустрії краси. Крім того, будуть потрібні психологи. Ця професія навряд чи буде високооплачуваною, але без роботи через п’ять років такі фахівці не залишаться. Крім того, не зникне і попит на робітничі професії в Україні. Особливо будуть потрібні фахівці з ремонту автомобілів. Йдеться, в першу чергу, про тих, хто буде добре розуміти електроніку і якісно ремонтувати прості поломки в автомобілях.

Раніше повідомлялося, що в Україні з початку 2021 року роботодавці найбільш активно шукали продавців-консультантів, вантажників, менеджерів з продажу, кур’єрів, охоронців і водіїв таксі. Через те, що рівень зарплат у столиці і містах-мільйонниках все ще істотно відрізняється від регіонів, іноді претендентам вигідніше з фінансової точки зору мігрувати до великих міст чи шукати роботу вахтовим методом, навіть з урахуванням витрат на транспорт, проживання, комунальні послуги і т.д.