Які земельні ділянки сільськогосподарського призначення можна орендувати без аукціону?

Відповідь на це питання надає Земельний фонд України.

Чинне законодавство передбачає два варіанти передачі в оренду комунальних земель:

-за результатами проведення земельних торгів;

-за рішенням відповідного органу,  землею.

Відповідно до ч.1 ст.134 Земельного кодексу України земельні ділянки державної чи комунальної власності передаються в користування (оренду, суперфіцій, емфітевзис) окремими лотами на конкурентних засадах (на земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

До таких випадків належить, зокрема, використання земельних ділянок для потреб, пов’язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих дозволів; надання в оренду земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, що обслуговують масив земель сільськогосподарського призначення тощо

Що ж стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення, то без аукціону можна отримати в оренду:

1. земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби;

2. земельні ділянки для городництва. Площа земельної ділянки, що надається громадянину в оренду для городництва, не може перевищувати 0,6 гектара.

В інших випадках оренда комунальної сільськогосподарської землі здійснюється на конкурентних засадах.