Який механізм ввезення автівок у якості гуманітарки для Сил Оборони з 1 грудня?

01.12.2023

Мінсоцполітики затвердило Методичні рекомендації для забезпечення єдиного підходу щодо ввезення з-за кордону транспортних засобів для Сил Оборони. Рекомендації були розіслані митницям для забезпечення безперешкодного доступу на територію України гуманітарної допомоги.
Відповідний Наказ доступний за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/23277.html
Про що йдеться?
1. Пропуск транспортних засобів на перехідний період (до 1 квітня наступного року) може виконуватись або за допомогою паперової декларації без унікального коду гуманітарної допомоги, або із використанням цифрової платформи.
 2.Пропуск такого транспорту через кордон здійснюється БЕЗ письмового підтвердження від набувачів – тобто тих організацій, кому у підсумку буде переданий транспортний засіб. Цільове використання такого транспорту підтверджується звітом через цифрову систему.
3. Наказ стосується транспорту, який завозять для використання ЗСУ, МВС, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ, ДПСУ, ДСНС, ДСБТ, ДССЗЗІ. Окрім цього, йдеться про транспорт призначений для перевезення більше ніж вісім людей та обладнані для перевезення осіб з інвалідністю для установ соцзахисту.
Докладніше про те, як заповнювати Декларацію якщо ви завозите гуманітарну допомогу як громадська організація/благодійний фонд чи напряму на отримувача-військову частину, ознайомтесь в рекомендаціях.