єМалятко назавжди

14.08.2023

Коли ми впроваджуємо цифрову послугу, часто вона спершу проходить експериментальний етап на рівні нормативно-правової бази. Якщо сервіс доводить свою ефективність, то його переводять на постійну основу. єМалятко зарекомендувало себе як успішний проєкт. Сьогодні Уряд ухвалив відповідну постанову.
Зараз єМалятком користується більшість батьків. За 2 роки 400+ тисяч дітей зареєстрували за його допомогою.
 Що змінила послуга?
Батьки отримують 9 необхідних сервісів для немовлят онлайн. З єМалятком більше не треба їздити по держустановах та чекати 10 днів. Отримання послуг у Дії займає кілька хвилин.
Також тепер обовʼязковими є 4 послуги з комплексу єМалятко:
 державна реєстрація народження та визначення походження дитини;
 реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;
 внесення інформації про дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з автоматичним формуванням унікального номера запису в ньому;
 внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я (крім випадку коли щодо дитини судом ухвалене рішення про встановлення факту народження дитини).
Інші послуги — на вибір.
Отримати комплексну послугу єМалятко можна на порталі Дія або офлайн у відділі ДРАЦС, ЦНАП та в закладах охорони здоров‘я, які надають медичну допомогу при пологах.
Проводьте час із сімʼєю, а не в держустановах.
Послугу реалізовано Мінцифрою спільно з Міністерство юстиції України, Міністерство соціальної політики України, Міністерство охорони здоров’я України, Державна міграційна служба України, Державна податкова служба України за підтримки швейцарсько-української Програма EGAP, що виконується Фонд Східна Європа, естонської Академії електронного врядування EGA в межах проєкту Egov4Ukraine, що виконувався в межах програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, EU 4 PAR, SURGe за підтримки Уряду Канади.