«єОселя»: що змінилось у порядку отримання пільгового кредиту для військових

14.03.2024

Наразі один з найбільш поширених варіантів вирішення житлового питання серед військовослужбовців є отримання пільгового кредиту в межах програми «єОселя». Про це повідомляє АрміяInform

Лише за минулий тиждень було видано 173 кредити. 90 з них отримали військовослужбовці та інші силовики. АрміяInform розповідає, хто з військовослужбовців може отримати пільговий кредит, на яких умовах та що потрібно зробити.

У програму «єОселя» впродовж часу її існування декілька разів вносили зміни. Здебільшого щодо розширення кола тих, хто може отримати пільгові кредити. Нині для військовослужбовців (як чинних, так і колишніх) доступні такі варіанти:

Іпотека під 3%

— Військовослужбовці контрактної служби

Іпотека під 7%

— Учасники бойових дій

— Ветерани війни та члени їхніх родин

— Сім’ї загиблих (померлих) ветеранів і захисників

— Люди, які мають інвалідність внаслідок воєнних дій

Загальні вимоги до тих, хто планує отримати пільговий кредит в рамках програми:

• громадянство України;
  • вік — від 18 до 70 років (при цьому має бути не більше 70 років на момент погашення іпотеки);
  • платоспроможність (офіційне працевлаштування та сплата податків);
  • відсутність у санкційних списках;
  • не мають власного житла або воно розташоване на окупованих територіях;
  • володіють нерухомістю менш ніж 52,5 кв. м + 21 кв. м на кожного члена родини;
  • не беруть участі в інших державних програмах щодо забезпечення житлом.

Строк кредиту — до 20 років. Початковий внесок — від 20%.

Вимоги до житла:

Це може бути квартира або будинок, розташовані на території України (крім окупованих територій та місць, де тривають активні бойові дії).

Якщо квартира в Києві, або в обласному центрі, то вона на момент укладання договору має бути в експлуатації не більш ніж 10 років. Це стосується й житлових будинків.

Нормативна площа для квартири — не більш ніж 52,5 кв. м загальної площі і додатково по 21 кв. м на кожного члена родини.

Для житлового будинку нормативна площа більша — 62,5 кв. м загальної площі і додатково по 21 кв. м на кожного члена родини.

Вартість житла не має перевищувати середню вартість спорудження житла за регіонами Українивизначену Мінрегіоном і помножену на певні коефіцієнти:

• 2,5 — для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова;
  • 2 — для обласних центрів і населених пунктів, розташованих навколо них у 15-кілометровій зоні, а також міст, в яких проживає понад 300 тис. осіб;
  • 1,75 — для міст з кількістю мешканців 100–300 тис.;
  • 1 — для інших населених пунктів.

Якщо вартість перевищуватиме ліміти програми, то цю різницю можна покрити за рахунок збільшення початкового внеску. Перед укладанням угоди обов’язково проводять оцінку.

Додаткові платежі за кредитом:

Треба бути готовим до того, що, крім першого внеску, потрібно буде ще зробити додаткові платежі:

• комісія за надання кредиту;
  • збори на обов’язкове державне пенсійне страхування;
  • страхування нерухомого майна (предмета іпотеки);
  • послуга оцінювача;
  • послуги нотаріуса;
  • комісія за проведення безготівкових перерахувань кредитних коштів з рахунку клієнта на користь суб’єктів господарювання та фізичних осіб;
  • комісія за відкриття поточного рахунку, зокрема для обслуговування кредиту;
  • адміністративні збори за переоформлення права власності в Державному реєстрі речових прав.

Скільки саме додатково доведеться сплатити, сказати складно. Це залежить від суми кредиту, а також від розцінок на послуги в кожному конкретному банку.

Як оформити:

Перший та головний крок — потрібно подати заявку через Дію. Далі йде отримання пропозицій від банків та обрання того, з яким плануєте працювати. Перевірка даних та документів. Пошук житла, яке хочете придбати. Укладання угоди з банком, а також договору купівлі-продажу.

АрміяInform