З 1 листопада отримати ID-картку зможе кожен бажаючий

09.10.2018

картка

Уряд вніс зміни до постанови, які дозволяють отримати ID-картку кожному охочому за бажанням.

Раніше оформити паспорт нового зразка можна було лише при зміні інформації (до прикладу, фотографії при досягненні певного віку), чи у разі втрати документа. Виключно ID-картку видавали при досягненні 14-ти років. Тепер уряд вніс зміни до постанови, і невдовзі оформити паспорт нового зразка зможе будь-хто.

3 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України внесли зміни. І з 1 листопада громадяни України матимуть можливість обміняти паспорт у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час. Подати документи на заміну паспорта можна буде і в ЦНАПі, і у підрозділах ДМС. При цьому, Міграційна служба підкреслює, що це не обов’язково, всі раніше видані документи лишаються чинними.

Нагадаємо, що виготовлення ID-картки за 20 робочих днів коштує 279 грн., за 366 гривень документ зроблять вдвічі швидше. Безкоштовно видають паспорт нового зразка у 14 років. ID-картка має термін дії, тож вперше подавати документи на її виготовлення необхідно за місцем реєстрації. А обміняти згодом можна буде у будь-якому підрозділі ДМС на території усієї країни.

Зауважимо, що власники ID-карток можуть без закордонного паспорта і без візи подорожувати Туреччиною. На черзі Грузія.

Джерело:https://www.kmu.gov.ua