З березня цього року кошти призначеної субсидії на житлово-комунальні послуги будуть виплачуватись безпосередньо одержувачам

субсидыя

У 2019 році запроваджено дві моделі виплати житлових субсидій – у грошовій формі з 1 січня та у готівковій з 1 березня. Відповідно до постанови Уряду від 27 грудня 2018 року № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій у грошовій формі» з 1 січня 2019 року житлова субсидія надається у грошовій формі підприємствам-організаціям надавачам послуг. Тобто, умови надання житлової субсидії залишились незмінними, змінено лише алгоритм її виплати. Житлову субсидію у грошовій формі вже отримують ті домогосподарства, які звернулися до управління соціального захисту населення вперше у січні цього року. Управління соціального захисту населення призначає житлову субсидію та передає інформацію про її призначення Міністерству соціальної політики України. Міністерство перераховує кошти АТ «Ощадбанк», який визначений державним уповноваженим банком, а вже «Ощадбанк» перераховує кошти надавачам послуг та інформує SMSповідомленнями кожного отримувача субсидії про те, скільки їм необхідно заплатити за послуги. Звертаємо увагу, що після закінчення опалювального сезону, – у червні – всю суму невикористаних коштів субсидії (у зв’язку з економним споживанням послуг) буде перераховано на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ «Ощадбанк» (рахунок банк відкриє автоматично). Ці кошти отримувачі субсидії зможуть використати на власний розсуд.

Щодо другої моделі виплати житлової субсидії, повідомляємо, що 6 лютого 2019 року Урядом прийнято постанову № 62, відповідно до якої з березня цього року кошти призначеної субсидії на житлово-комунальні послуги будуть виплачуватися безпосередньо її одержувачам. Усі, кому призначено субсидію з жовтня 2018 року, отримають у березні готівку для оплати житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року. А у квітні – кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за послуги спожиті у квітні. Для забезпечення своєчасної виплати готівки отримувачам субсидії управління соціального захисту населення формує реєстри одержувачів субсидії, окремо щодо осіб, які одержують пенсії та не одержують пенсії і передають їх Мінсоцполітики. Потім Мнісоцполітики реєстри отримувачів субсидії у готівковій формі передає Пенсійному фонду та «Ощадбанку» відповідно. Кошти субсидії пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд України одночасно з пенсією згідно з планом графіком виплати пенсій. Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через банки, зможуть зняти свою субсидію у банкоматі, ті хто отримують пенсію на пошті, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта. Отримувачам субсидії, які не є пенсіонерами, кошти будуть перераховані грошовим переказом через державний «Ощадбанк». Тому тим, хто не є одержувачами пенсії, для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення «Ощадбанку» і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидій вподальшому. Кожному одержувачу субсидій, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійдуть кошти субсидії для оплати за житлово-комунальні послуги. Виплата субсидій у грошовій та готівковій формі буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики. Отже, ті домогосподарства, яким призначено субсидію з жовтня 2018 року, починаючи з березня отримають «живі» кошти та мають самостійно заплатити за послуги.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до урядового рішення, у травні 2019 року всім одержувачам житлової субсидії необхідно буде обов’язково подати заяву та декларацію до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації будь-яким шляхом: особисто, поштою,через відповідний електронний ресурс або через уповноважену особу сільської ради чи об’єднаної територіальної громади. При заповненні заяви є обов’язковим зазначенням номеру мобільного телефону заявника. За цим номером буде налагоджена комунікація з отримувачами житлової субсидії.

Управління соціального захисту населення Кіровоградської районної державної адміністрації