З чого почати пошук роботи людині з інвалідністю?

08.11.2023

З чого почати пошук роботи людині з інвалідністю? Окрім, звісно, складання резюме та підбору бажаних вакансій.  Корисно згадати (або вивчити) свої трудові права. А ще – перевірити не тільки роботодавця, а й переконатися, що потенційне робоче місце є безбар’єрним, а значить – буде зручним і комфортним. Як саме? На порталі «Дія. Безбарʼєрність» (https://bf.diia.gov.ua) зібрані ТОП-6 порад.
 Яким має бути ваше робоче місце: рівень освітлення, шуму та шкідливість умов.
 Транспортна доступність: як довго та чи зручно буде добиратися до роботи.
 Навантаження протягом робочого дня: фізичне, нервове, дихальне та ймовірний рівень стресу.
 Перерва та відпустка: яку тривалість передбачає закон і який графік пропонують вам.
Відповіді на ці й не тільки питання детально розписані в окремій статті –  https://bit.ly/3MyoNcw
А коли омріяна робота наче знайдена, умови влаштовують і ви вже готові мчати на контрольну співбесіду… Зупиниться та зазирніть у ще один спеціальний розділ – «Шукачам роботи»  https://bf.diia.gov.ua/categories/robota. У ньому багато корисного, але саме зараз згодяться поради з однієї конкретної статті. Вона допоможе відшукати підводні камені серед обіцянок майбутнього роботодавця та дозволить перевірити, чи не натрапили ви на шахраїв.
 Де опублікована вакансія та хто її розмістив – які ознаки мають насторожити.
 Послуги оформлення: чому ви не повинні платити жодної гривні.
 Серйозна компанія чи сумнівна фірма? Де і як перевірити інформацію.
 Банкрутство, скандальні справи, заплямована репутація, санкції – що варто погуглити.
На що звернути увагу, коли ви вже у самому офісі, про що дізнатися у потенційного керівника (так-так, співбесіда – це питання не тільки до вас, але й навпаки) і що може свідчити про фіктивність вакансії – вичерпні відповіді на ці питання теж є у цій статті – https://bit.ly/3snLEAK
 «Дія. Безбарʼєрність» створено у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів» спільно з Міністерство цифрової трансформації України за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, а також Уряду Швеції. Аналітичну підтримку надавала громадська організація Безбар’єрність.