З квітня діти загиблих добровольців отримують державну соціальну допомогу в підвищених розмірах

15.04.2024

З 1 квітня її розмір підвищено з 2361 грн до 7800 грн на одну неповнолітню дитину та до 6100 грн — на кожну, якщо в сім’ї двоє і більше дітей.

Про це повідомляє  АрміяInform  з  посиланням    на Кабінет міністрів України.

На початку повномасштабної війни, стаючи на захист країни, не всі добровольці були оформлені до складу добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ). Дехто, на жаль, загинув, у декого — залишились родини із дітьми.

Донедавна — через правову неврегульованість — діти таких добровольців, отримували виплати нижчі, за виплати для дітей загиблих Захисників та Захисниць України.

Щоб забезпечити їм соціальну підтримку та справедливі виплати, у березні Уряд вирішив збільшити розміри адресної допомоги дітям загиблих Захисників-добровольців, які не входили до складу ДФТГ.

Відтепер вони отримуватимуть державну соціальну допомогу підвищеного розміру.

З 1 квітня її розмір підвищено з 2361 грн до 7800 грн на одну неповнолітню дитину та до 6100 грн — на кожну, якщо в сім’ї двоє і більше дітей. Виплата у таких розмірах буде здійснюватися щомісячно. Підвищення відбулось автоматично, додатково звертатись нікуди не потрібно.

Мінсоцполітики нагадує: діти загиблих добровольців мають право на отримання пенсії у разі втрати годувальника, якщо загиблий тато чи мама мали необхідну кількість страхового стажу.

Якщо ж страхового стажу на момент загибелі було недостатньо, дитині нараховується державна соціальна допомога.

Як повідомляла АрміяInform, Кабмін ухвалив постанову про доплату в 70 тисяч військовим на передовій.

АрміяInform