З початку грудня в Україні зареєстровано 8 випадків пташиного грипу

04.01.2021

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє, що останнім часом в Україні епізоотична ситуація щодо захворювання на високопатогенний грип птиці суттєво погіршилася, про що свідчать 8 зареєстрованих випадків захворювання протягом грудня у Київській (2), Херсонській (1) та сусідній з нашою Миколаївській (5) областях. З метою недопущення поширення захворювання суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням та реалізацією живої птиці, рекомендується посилити дотримання заходів біобезпеки.

Грип птиці як у великих, так і в особистих господарствах може стати серйозним ударом по епізоотичній та епідеміологічній стабільності регіону та завдати серйозних економічних збитків, у тому числі втрат експортного потенціалу продукції птахівництва України.

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно:

– здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;

– інформувати територіальний підрозділ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів, а також повідомляти про випадки захворювання та загибелі птахопоголів’я;

– на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду та проведення ветеринарно-профілактичних обробок;

– утримувати різні види птиці окремо;

– не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці;

– зберігати корми для годівлі птиці в недоступних для дикої птиці місцях;

– проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

– здійснювати ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

– проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

– дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

У разі появи ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, у випадку її масової загибелі необхідно терміново сповістити установу ветеринарної медицини у вашому населеному пункті (контакти – за цим посиланням) або управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області за тел.: (0522) 32 15 73.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області