З початку року нові робочі місця знайшли понад 173 тисячі українців

24.10.2023

Служба зайнятості постійно докладає зусиль для стабілізації ситуації на ринку праці, зокрема, шляхом реалізації низки урядових ініціатив, направлених на підтримку безробітних та роботодавців, а також шляхом надання вже традиційних послуг – з працевлаштування, професійного навчання, надання ваучера, організації громадських та суспільно корисних робіт тощо.

Так, з початку року послугами Державної служби зайнятості скористалися понад 560 тисяч громадян, з них 418 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного; допомогу по безробіттю отримували 272 тисячі осіб; нове робоче місце за сприяння служби знайшли понад 173 тисячі українців, з них 120 тисяч – зареєстрованих безробітних.

Зберігається високий попит на представників робітничих професій та сфери торгівлі. Роботодавці шукають досвідчених трактористів, водіїв, електриків, токарів, продавців, кухарів, пекарів, швачок, слюсарів, електрогазозварників.

Професійне навчання за сприяння служби зайнятості проходили майже 25 тисяч безробітних, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 15 тисяч слухачів. Найчастіше навчання проводилось за професіями продавець, кухар, швачка, адміністратор, бухгалтер, касир, перукар, водій, електрогазозварник, тракторист. Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.

Ваучер на навчання для підвищення своєї конкурентоздатності на ринку праці безоплатно отримали 14,5 тисяч громадян. Наразі подати заявку на отримання ваучера можна онлайн на сайті служби зайнятості. Топ-5 спеціальностей, за якими були видані ваучери: психологія, медсестринство, соціальна робота, середня та дошкільна освіта.

У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь понад 19 тис. осіб. Було видано понад 51 тисячу направлень для участі безробітних у суспільно корисних роботах у 19 регіонах України.

Майже 4,5 тисячі українців отримали мікрогранти в розмірі від 50 до 250 тис. грн на створення або розвиток вже діючого бізнесу в рамках програми «Власна справа».

Майже 67 тисяч роботодавців співпрацювали зі службою зайнятості та надали інформацію про 255 тисяч вакансій:  на підприємствах переробної промисловості (20%),  в оптовій та роздрібній торгівлі (16%),  у сфері освіти (10%),  на транспорті та пошті (10%),  у сфері охорони здоров’я та наданні соціальної допомоги (8%).

На “Єдиному порталі вакансій”, який було створено спільними зусиллями служби зайнятості та провідних українських сайтів з пошуку роботи, щодня розміщується більше 200 тисяч вакансій. Інформація на порталі.

Докладніше про ситуацію на ринку праці та діяльність Державної служби зайнятості у відповідному розділі на  порталі ДСЗ.

За інформацією Державна служба зайнятості