За незаконні операції з металобрухтом передбачена відповідальність

29.03.2018

Закон України «Про металобрухт» дає чітке значення металобрухту – це непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави.

Для операцій з металобрухтом (заготівля, переробка, металургійна переробка брухту чорних і кольорових металів) необхідним є отримання дозволу, тобто ліцензії. Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється при пред’явленні ними документа, який засвідчує особу та обов’язково оформляється актом приймання, в якому зазначаються дані документа, який посвідчує особу та опис металобрухту.

Втім, це далеко не весь перелік необхідних умов, які, переважно, і нехтуються власниками приймальних пунктів, більшість з яких діє нелегально. Зокрема, у населених пунктах району неодноразово можна зустріти осіб, які використовуючи власні вантажні автомобілі, буси, здійснюють по вуличну заготівлю металобрухту. Не поодинокі випадки обважування клієнтів та скоєння крадіжок приватного майна громадян такими особами. Кожен, хто хоч раз побував у пункті прийому металобрухту знає, що клієнтами багатьох з них є  не лише законослухняні громадяни, що переглянувши власне господарство, помічають безліч непотрібних, проте за цінами металобрухту, вартісних речей,  але й  асоціальні елементи.   Злодії крадуть усе, що можна здати у пункт прийому металобрухту й одержати за це гроші. Втім якщо порівняти покарання за такі правопорушення з винагородою, то неодмінно постане питання, чи варто ризикувати заради наживи. Прийняття та оплата їхніх знахідок – справа кожного конкретного приймальника: хтось жаліє «нещасних», хтось не питає звідкіля залізо, а хтось, хочеться сподіватись, і відмовляє. Непоодинокі випадки, коли, як металобрухт, здають  каналізаційні люки, металеві огорожі, комплектуючі ліній електропередач, телефонного зв’язку  та навіть хрести чи огорожі з могил. Діяльність таких осіб завдає значної шкоди комунальному господарству громади.

У разі  виявлення порушень порядку здійснення операцій з металобрухтом,  крадіжок металу, перебування підозрілих осіб поблизу металевих частин  просимо повідомляти у Кіровоградське  районне відділення поліції КВП ГУНП  міліції за телефонами 56-33-02 або  102, чи  безпосередньо свого дільничного інспектора поліції за тел.   099-552-66-88.

Повну версію статті читайте тут.

Джерело:http://vinmvs.at.ua