За пів року в області провакциновано більше мільйона голів птиці

03.09.2020

Сільськогосподарська птиця часто схильна до різноманітних інфекційних захворювань, які викликають масову загибель. Одна з найбільш поширених хвороб, від якої страждає птиця у приватних господарствах, це хвороба Ньюкасла. Захворювання характеризується ураженням травного каналу, дихальних органів і центральної нервової системи.

Хвороба Ньюкасла включена до списку А (особливо небезпечних хвороб) Міжнародного епізоотичного бюро. Випадки захворювання нещодавно були зареєстровані в Болгарії, Ізраїлі, Чехії та Мексиці.

Варто зазначити, що завдяки здійсненій профілактичній обробці птахопоголів’я, в Україні це захворювання не реєструвалося з 2006 року. На Кіровоградщині протягом І півріччя лікарі ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вакцинували проти хвороби Ньюкасла вже 1 079  701 голову птиці в приватних господарствах.

Збудник хвороби Ньюкасла – вірус з високою стійкістю в зовнішньому середовищі. Основним джерелом зараження є хвора птиця, що виділяє вірус з повітрям при диханні, яйцями та всіма виділеннями організму. Таким чином, всі продукти життєдіяльності птиці, забруднене робоче обладнання, корми та підстилка можуть бути фактором передачі. При інфікуванні птиці відмічається млявість, мала активність, зниження імунітету, спрага, підвищення температури до 43-44ºС, утруднене дихання, каркаючі звуки, виділення з носових отворів і дзьоба, кон’юнктивіт тощо. У багатьох птахів (особливо молодняка) настає параліч ніг, крил, скручування шиї.

При підозрі на захворювання птиці необхідно:

1. Викликати на місце загибелі фахівців ветеринарної медицини.
  2. Ізолювати птицю (залишити в пташнику, посадити в окрему клітку).
  3. Не забивати та не лікувати птицю без відома ветеринарних спеціалістів.

За детальнішою інформацією звертайтеся за тел.: (0522) 32 15 73.

Головне управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області