За відмову від вакцинації до адміністративної відповідальності з накладанням штрафу притягнули 11 власників домашніх тварин

20.04.2021

За І квартал цього року в області провакциновано проти сказу 33 445 домашніх тварин – це 17 811 собак, 15 309 котів, 205 голів великої рогатої худоби та 120 голів дрібної рогатої худоби.

Однак чимало власників тварин не надають своїх улюбленців чи відмовляються від проведення фахівцями державних лікарень ветеринарної медицини профілактичної, а іноді й вимушеної вакцинації тварин проти сказу, тим самим порушуючи діючу інструкцію «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин». Отож за 3 місяці до адміністративної відповідальності з накладанням штрафу притягнули 11 власників домашніх тварин.

Зазначимо, що за цей період в області зареєстровано 21 випадок сказу: 5 серед собак, 2 серед котів і 14 серед лисиць.

Вкотре хочемо нагадати, що безвідповідальне ставлення власників тварин до проведення профілактичних щеплень проти сказу своїм улюбленцям, нехтування Правилами утримання домашніх тварин приводить до поширення сказу та наражає на небезпеку тварин, їх власників та інших людей.

Державні установи ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Кіровоградщини в рамках виконання профілактичних протиепізоотичних заходів постійно та на безоплатній основі проводять щеплення домашніх тварин проти сказу.

Щоб захистити себе та близьких від захворювання на сказ, необхідно дотримуватись певних правил при поводженні з тваринами:

власникам собак та котів регулярно вакцинувати своїх тварин;
вигул тварин здійснювати на короткому повідку з використанням намордників на облаштованих майданчиках для вигулу тварин;
дворових собак у приватних садибах утримувати у вольєрах;
не дозволяти дітям годувати або бавитись з будь-якими тваринами, незалежно від того домашні вони чи безпритульні;
стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які втратили страх перед людиною;
уникайте контактів з потенційно небезпечними тваринами – не слід кормити, гладити, ловити та лікувати хворих тварин тощо;
не заводьте собак і кішок заради забави, не викидайте домашніх улюбленців на вулицю.
Пам’ятайте, сказ не можна вилікувати, його можна тільки попередити. Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо з дикими та незнайомими, має бути головним правилом для кожного.

тварини

Головне управління Держпродспоживслужи у Кіровоградській області