Загальні Збори Асоціації міст України

14.11.2017

Сьогодні, 14 листопада, сільський голова  Сергій Левченко у складі кіровоградської делегації  брав  участь  у Дні Діалогу з Парламентом та Загальних Зборах, які проводила  Асоціація міст України ( АМУ)  у місті Києві.  Захід, в якому взяли участь близько 300 учасників, а це – голови громад,  високопосадовці, народні депутати, представники організацій-партнерів АМУ, проходив під головуванням Голови АМУ, Київського міського голови Віталія Кличка за участю  Прем’єр -Міністра України Володимира Гройсмана. Також серед почесних гостей зібрання    народні депутати України,  члени Уряду: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко, Міністр фінансів О.Данилюк, Міністр освіти і науки Л.Гриневич, Міністр соціальної політики А.Рева, Міністр Кабінету Мніністрів О.Саєнко. Серед основних питань порядку денного заходу  – проект Державного бюджету України на 2018 рік та формування показників місцевих бюджетів, законодавче забезпечення реформи місцевого самоврядування, організаційні питання АМУ тощо.

Робота Зборів розпочалася з виступу Голови АМУ Віталія Кличка. Він зазначив, що на розгляді у Верховній Раді знаходяться законопроекти, важливі для розвитку місцевого самоврядування, і закликав народних депутатів їх підтримати. Детально Віталій Кличко зупинився на проекті Державного бюджету на 2018 рік, підкресливши, що у головному фінансовому документі країни край важливо врахувати інтереси місцевого самоврядування. Також Віталій Кличко зазначив, що громади з нетерпінням очікують ухвалення низки важливих для розвитку місцевого самоврядування законопроектів – про муніципальну варту, про паркування, про розпорядження земельними ділянками, про службу в органах місцевого самоврядування та інших.  Окрім того мера Києва Віталія Кличка переобрали Головою Асоціації міст України. Таке рішення було ухвалено на загальних зборах АМУ одноголосно.

До учасників Зборів звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який зазначив, що підходи до управління державою в Україні мають бути змінені в бік розвитку власного потенціалу і поступової відмови від зовнішньої підтримки.  Він також  підкреслив, що децентралізація надала багато інструментів для розвитку національної економіки. «Потрібно направляти кошти на підвищення якості життя людей та зростання національної економіки, – зазначив Володимир Гройсман. За його словами, “ми переходимо на новий рівень взаємодії органів місцевого самоврядування з центральними органами влади”.