Захворюваність на грип та ГРВІ не перевищує рівень епідемічного порогу

11.01.2024

Головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук повідомила про епідемічну ситуацію щодо захворюваності на ГРВІ та грип на Кіровоградщині у перший тиждень року.
 За її словами, у цей період за медичною допомогою з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій до медичних установ регіону звернулися 2693 жителів області. Це на 479 випадків менше ніж за попередній тиждень.
 Майже половина тих, хто занедужав, – 49 % – діти та підлітки до 17 років.
 «Протягом тижня ідентифікували три віруси грипу типу А: в одного дорослого з Кропивницького та двох підлітків із Великосеверинівської та Кропивницької громад, а також два віруси грипу типу В: у кропивницьких жінок. Ніхто із них не був щепленим проти грипу», – зазначила Надія Оперчук.
 І додала, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ не перевищує значення епідемічного порогу та знаходиться на позначці мінус 37,3 %.
 За інформацією головної державної санітарної лікарки області, з 1 жовтня минулого року на Кіровоградщині щеплено проти грипу 3593 осіб.