Закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України набрав чинності

10.06.2021

Сьогодні, 10 червня, набрав чинності Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Документ було офіційно опубліковано в газеті «Голос України» 9 червня. Про це пишуть на https://jurliga.ligazakon.net/

Однак більшість його положень почнуть працювати через 6 місяців, а заборона на поширення пакетів і покарання – через 9 місяців. Мета Закону – зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій. Прийнятий акт забороняє об’єктам роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг розповсюджувати пластикові пакети такого типу: надтонкі,  тонкі та  оксорозкладні. Виняток – біорозкладні та обмежені величиною пакети (розміром 225х345х450 мм), які використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також для первинного пакування сипучих продуктів (діє до 1 січня 2023 року). Всі інші пластикові пакунки, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу. Законом також забороняється безоплатне їх розповсюдження. Продавати пакети можна за цінами не нижчими від мінімальних, що встановлені Урядом. Крім того, на кожному з них має бути відповідне маркування. Втім, не дозволяється використовувати позначки «біо», «біопакет», «біорозкладний», якщо це не відповідає встановленим вимогам.

У Законі визначено відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів у вигляді штрафів:

– за порушення норми щодо заборони розповсюдження пластикових пакетів передбачена відповідальність у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі НМДГ (від 8500 до 17000 грн.), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч НМДГ (17000 до 34000 грн.);

– за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від ста до двохсот НМДГ (від 1700 до 3400 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот НМДГ (від 3400 до 8500 грн).