Затверджено перший пул проектів з будівництва нових амбулаторій. У переліку -Великосеверинівська ОТГ

01.08.2018

амбулаторія

310 сучасних нових амбулаторій будуть збудовані у сільській місцевості у 15 регіонах України. Це перший пул проектів, який затвердили Наказом Мінрегіону, і які реалізовуватимуться 2018 року за рахунок субвенції на розвиток сільської медицини. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ми рухаємося чіткою маршрутною картою з впровадження ініціативи Президента України Петра Порошенка з розвитку якісної медицини у сільській місцевості. Амбулаторії будуватимуться в рамках нової мережі первинної медичної допомоги по всій території України. Нова мережа первинки була сформована відповідно до методики, розробленої Мінрегіоном спільно з МОЗ, та передбачає будівництво 505 нових амбулаторій. Для будівництва ми розробили й затвердили нові технічні вимоги до проектів амбулаторій з класом енергоефективності, а також  перелік необхідного медичного обладнання (в тому числі й телемедичного) для закладів первинки. Передбачили впровадження в амбулаторіях телемедицини», — наголосив Геннадій Зубко. Серед переліку затверджених проектів, амбулаторії моно-практики з 1 або 2 лікарями без житла — 102 об’єкти та з житлом – 104 об’єкти. Заклади групової практики на 3-4 лікаря (94) та на 5-7 лікарів (10).

У першому пулі проектів — Волинська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська області. «Ми не зупиняємось. Працюємо над критеріями для закупівлі транспорту для первинки. Наша мета – якісна, сучасна, доступна сільська медицина на всій території України!», — зазначив урядовець.

Нагадаємо, за ініціативи Президента України Петра Порошенка, парламентом був проголосований закон щодо розвитку первинної допомоги у сільській місцевості. Імплементація закону 2206 полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань.

Загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості у 2018 році складає 5 млрд грн (4 млрд грн — призначення 2017 року, 1 млрд грн – 2018 року). Порядок та умови використання Субвенції, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 № 983.

Джерело:https://www.kmu.gov.ua