Затверджено план переходу на безготвкові платежі у сфері торгівлі та послуг

15.09.2022

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 №894 відповідно до якої визначені строки для забезпечення можливості здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за реалізовані товари/надані послуги, включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно. Зокрема вимога забезпечити можливість розрахунку через платіжний термінал застосовується:

1) з 1 січня 2023 р. – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб;

2) з 1 січня 2024 р. – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб

3) з 1 січня 2025 р. – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб;

4) з 1 січня 2026 р. – торговці – фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої групи, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

Обов’язковий перехід на безготівкову оплату, передбачений цією постановою, не поширюється на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), та протягом трьох місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або деокупації, звільнення від оточення (блокування) цих територій.

Зазначимо, що відмова у безготівковому розрахунку за товари та послуги свідчить про обмеження прав споживача та є порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність згідно зі статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів» та статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головне управління держпродспоживслужби в Кіровоградській області