Збережемо первоцвіти!

27.03.2018

      Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка. І як прикро, що деякі з цих квітів на межі зникнення

Більшість первоцвітів України занесено до Червоної книги. Це означає, що їх ні в якому разі не можна зривати, а тим більше купувати.

Варто нагадати, що згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до  850 грн. з конфіскацією незаконно добутого. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, ст.88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від 1700 до 3655 грн..

   Для припинення збору, перевезення та торгівлі первоцвітами, на виконання вимог Закону України « Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України « Про рослинний світ»  та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, щороку навесні  Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області  проводиться операція “Первоцвіт”.

Дхерело: http://dei.kr.ua