Уряд вніс зміни до Порядку залучення освітян та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Окрім того, планують збільшити кількість пунктів для складання ЗНО. Про це йдеться на “Освіта 24” з посиланням на сайт Міністерства освіти і науки України.
Відтепер в одному пункті тестування може бути не більше 75% інструкторів, які є працівникам однієї школи (раніше було обмеження в 50%). До роботи цього року залучать чергових медичних працівників (одна особа в пункті складання ЗНО). Через карантин в УЦОЯО планують збільшити кількість пунктів проведення ЗНО. Для цього доведеться залучати більше інструкторів. Розширення мережі пунктів ЗНО дасть змогу скоротити час, який учні раніше були змушені проводити в громадському транспорті.
Процедура залучення педагогів до проведення ЗНО
- За пропозиціями закладів освіти, установ та освітніх організацій, у приміщення яких організовуються пункти тестування (для роботи в цих пунктах).
- Шляхом добору регіональними центрами – для роботи в пунктах обробки та перевірки тестувань.
- За пропозиціями місцевих органів управління освітою, закладів освіти – для роботи в пунктах проведення ЗНО та пунктах перевірки (якщо це буде потрібно).
Основна сесія ЗНО у 2022 році відбудеться за таким графіком:
фізика – 23 травня;
хімія – 26 травня;
українська мова, українська мова та література – 31 травня;
математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;
іспанська мова, німецька мова, французька мова – 6 червня;
англійська мова – 7 червня;
історія України – 10 червня;
географія – 14 червня;
біологія – 17 червня.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО зможе безкоштовно пройти тести максимум з 5 навчальних предметів. Обов’язкових предметів ЗНО немає, але є обов’язкове ДПА. Також абітурієнти мають визначити, які тести їм треба для вступу.