Зміни у проведенні ЗНО-2022

04.11.2021

Уряд вніс зміни до Порядку залучення освітян та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Окрім того, планують збільшити кількість пунктів для складання ЗНО. Про це йдеться на “Освіта 24” з посиланням на  сайт Міністерства освіти і науки України.

Відтепер в одному пункті тестування може бути не більше 75% інструкторів, які є працівникам однієї школи (раніше було обмеження в 50%). До роботи цього року залучать чергових медичних працівників (одна особа в пункті складання ЗНО). Через карантин в УЦОЯО планують збільшити кількість пунктів проведення ЗНО. Для цього доведеться залучати більше інструкторів. Розширення мережі пунктів ЗНО дасть змогу скоротити час, який учні раніше були змушені проводити в громадському транспорті.

Процедура залучення педагогів до проведення ЗНО

  1. За пропозиціями закладів освіти, установ та освітніх організацій, у приміщення яких організовуються пункти тестування (для роботи в цих пунктах).
  2. Шляхом добору регіональними центрами – для роботи в пунктах обробки та перевірки тестувань.
  3. За пропозиціями місцевих органів управління освітою, закладів освіти – для роботи в пунктах проведення ЗНО та пунктах перевірки (якщо це буде потрібно).

Основна сесія ЗНО у 2022 році відбудеться за таким графіком:

фізика – 23 травня;
хімія – 26 травня;
українська мова, українська мова та література – 31 травня;
математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;
іспанська мова, німецька мова, французька мова – 6 червня;
англійська мова – 7 червня;
історія України – 10 червня;
географія – 14 червня;
біологія – 17 червня.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО зможе безкоштовно пройти тести максимум з 5 навчальних предметів. Обов’язкових предметів ЗНО немає, але є обов’язкове ДПА. Також абітурієнти мають визначити, які тести їм треба для вступу.