Змінилися стандарти надання медичної допомоги хворим з коронавірусом

29.10.2020

В Україні знову змінили стандарти надання медичної допомоги хворим з коронавірусом. Цього разу мова йде про ті критерії, при яких завершується амбулаторне лікування.
Про це на онлайн-конференції заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише 29 жовтня пресслужба МОЗ. За його словами, амбулаторне лікування завершується за наявності одного з трьох критеріїв:

Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. При цьому не потрібно проводити додатково ІФА або ПЛР-тестування;

Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня з дати забору матеріалу при позитивному ПЛР-дослідження. Також не потрібно повторно проводити дослідження;

Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання за умови отримання одного негативного результату методом ПЛР.

Він також додав, що всі ці критерії є рівноцінними.
Відзначимо, амбулаторне лікування проводиться вдома або при відвідуванні пацієнтами лікувального закладу самостійно без госпіталізації.
https://www.slovoidilo.ua/