Зустріч Омбудсмана України з родичами військовополонених та зниклих безвісти

20.03.2024

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець провів третю зустріч поспіль з родичами військовополонених та зниклих безвісти за особливих обставин у регіонах.

19 березня  у Кропивницькому Омбудсман України зустрівся з рідними захисників України військових частин, які дислокуються у Кіровоградській області. Поспілкуватися прийшли понад 200 людей.

Також на зустрічі були представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, МКЧХ, СБУ, Національної поліції України, Державної прикордонної служби, військових частин.

«Одне з основних і водночас найскладніших питань, яке ставили родичі, — про те, як розшукати близьких… Моя позиція — спілкуватися з громадянами відверто. Тому розповів деталі про Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, процедуру проведення аналізу ДНК, алгоритм роботи пошукових бригад», — зазначив Уповноважений.

Також під час зустрічі порушили питання щодо врегулювання пільг та соцвиплат, права українських полонених на спілкування з родичами та неефективну роботу МКЧХ, який не може потрапити в більшість місць, де Росія  утримує наших громадян.

«І, звичайно, мої працівники зібрали всі звернення для подальшого опрацювання», — підкреслив Дмитро Лубінець.