ОБЕРЕЖНО! ГРИП ПТИЦІ!

01.02.2021

Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє, що за офіційними повідомленнями Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин та європейської системи нотифікації про захворювання тварин в осінньо-зимовий період поточного року в країнах Європи суттєво ускладнилась епізоотична ситуація щодо високопатогенного грипу птиці. При цьому значна кількість випадків  зареєстрована на шляху міграції дикої перелітної птиці з півночі та пролягає через територію України. При ліквідації вказаних випадків захворювання в сусідніх країнах знищено понад 3 млн. голів птиці.
На початку 2020 року вказане захворювання було зареєстровано в птахівничому господарстві Вінницької області, де в результаті заходів з ліквідації захворювання дуло знищено понад 100 тис. голів птиці.
За грудень 2020 року виявлено 8 випадків грипу птиці в Миколаївській (5), Київській (2) та Херсонській (1) областях.
З початку 2021 року зареєстровано 2 випадки грипу в особистих селянських господарствах в Миколаївській  та Київській областях.
Грип птиці відноситься до транскордонних захворювань. Згідно рекомендації Всесвітньої організації захисту тварин, крім раннього виявлення захворювання та вжиття заходів з його ліквідації, одним із основних заходів контролю направленим на мінімізацію ризиків поширення збудників транскордонних захворювань птиці, в т.ч. грипу, є дотримання в птахо господарствах та особистих селянських господарств вимог біобезпеки.
Вказані вимоги біобезпеки в Україні визначені Ветеринарно- санітарними правилами для птахівницьких господарств і вимогами до їх проектування (затверджені наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 03.07.2001 №53) та Ветеринарно-санітарними вимогами утримання птиці в особистих селянських господарствах (затверджені наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України від 19.12.2006 №100) та передбачають стандарти біобезпеки, яких повинні дотримуватись власники птиці  з метою попередження занесення гостроінфекційних хвороб птиці.

Пам”ятка “Обережно! Грип птиці!”