Пам`ятаємо трагедію Великого терору

01.11.2017

У цьому році виповнюється 80 років з початку масових політичних репресій 1937-1938 років, вчинених злочинним комуністичним режимом. Це величезна трагедія для нашої держави, адже в ті роки була фактично вичищена культурна, військова, мистецька, наукова еліта нашої держави…

Президент України Петро Порошенко підписав Указ №75/2017 «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років». Головною метою документу є гідне вшанування пам’яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об’єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму. Указом визначено низку завдань центральним та місцевим органам виконавчої влади щодо проведення меморіальних заходів, широкої інформаційної кампанії, подальших наукових досліджень та продовження пошукової роботи у зазначеній темі, а також розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

На виконання  Указу Президента України, доручення першого заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 19 жовтня 2017 року №114/01-10 розпорядженням сільського голови  від 23  жовтня 2017 №65-од завтерджений план заходів із вшанування на території Великосеверинівської сільської об’єднаної територіальної громади  пам’яті жертв Великого терору 1937-1938 років. Зазначеним планом передбачається  проведення низки меморіальних заходів за участю виконавчого комітету  та депутатського корпусу сільської ради, громадськості.   Також планується проведення навчальними закладами, бібліотеками та закладами культури громади книжково-ілюстративних виставок художньої, документальної та історико-краєзнавчої літератури, архівних документів на тему політичних репресій 1937-1938 років; годин та уроків  пам’яті та  скорботи, уроків історичної правди та інших тематичних заходів  з вшануванням пам‘яті жертв репресій. Так, на цьому тижні  в Оситнязькій бібліотеці відбудеться презентація книжково-ілюстративної  виставки художньої, документальної та історико-краєзнавчої літератури «Трагедія незнищенної волі» та показ документального фільму  «Великий терор в Україні 1937-1938 років». В с. Лозуватка пройде  година скорботи «Згадуємо, пам’ятаємо, не забуваємо», в бібліотеках с. Велика Северинка та  Підгайці будуть організовані виставки документальної літератури «Великий терор: 1937-1938 роки: історія, факти, події».

Додатково. На сторінці «Звязки з громадькістю»  офіційного веб-сайту Великосеверинівської сільської ради  в рубриці «Згадуємо, пам’ятаємо, не забуваємо» ви можете ознайомитися з інформаційними матеріалами до 80-х роковин «Великого терору» в Україні.