Тривають дослідження щодо впливу SARS-COV-2 на тварин

04.05.2020

ТРИВАЮТЬ ДОСЛІДЖЕННЯ ЩОДО ВПЛИВУ SARS-COV-2 НА ТВАРИН ПІСЛЯ КОНТАКТУ З ІНФІКОВАНИМИ КОРОНАВІРУСОМ ЛЮДЬМИ

Фахівці Держпродспоживслужби України проводять роботу з відстеження ситуації в світі щодо офіційно-підтверджених випадків інфікування на COVID-19 серед тварин. В ході моніторингу та аналізу опублікованих матеріалів виявлено, що в ЗМІ та соціальних мережах поширюється багато суперечної інформації без науково-дослідного підґрунтя. Викладена у такий спосіб інформація може сприйматися як ймовірна загроза для громадськості та бізнес-операторів, діяльність яких пов’язана із вирощуванням, утриманням та обігом тварин, що в подальшому може призвести до ускладнення епізоотичної ситуації внаслідок невідповідного поводження з тваринами в період епідемії COVID-19. Враховуючи зазначене, інформуємо про поточну ситуацію з офіційних джерел.

За офіційними даними Міжнародного Епізоотичного Бюро офіційно зареєстровано 5 лабораторно підтверджених випадків: дві собаки та одна кішка в Гонконгу, одна кішка в Бельгії та один тигр у США. Встановлено, що всі тварини попередньо перебували в близькому контакті з інфікованими SARS-CoV-2 людьми.

Наразі тривають дослідження, направлені на з’ясування питання щодо впливу SARS-CoV-2 на тварин після контакту із хворими на COVID-19 людьми, з метою встановлення вірулентності та тривалості знаходження вірусу в організмі тварини. Оскільки відомі факти зараження тварин свідчать, що контакт з інфекційними дозами призводить до інфікування тварин у легкій формі, то існує можливість підтвердження гіпотези, що тварини не становлять загрози та відіграють роль лише пасивних транспортерів, як будь-який неживий предмет чи поверхня.

За результатами експериментальних досліджень щодо оцінки сприйнятливості різних моделей лабораторних тварин, а також домашніх тварин до SARS-CoV-2, проведених на базі Харбінського ветеринарного науково-дослідного інституту Китайської академії сільськогосподарських наук було виявлено, що тхори і кішки є чутливими до SARS-CoV-2, собаки мають низьку сприйнятливість, а худоба, включаючи свиней, курчат і качок, не сприйнятливі до вірусу. Основною метою даного дослідження було встановлення здатності тварин в умовах природнього впливу SARS-CoV-2 надавати серологічну відповідь, що експериментально було підтверджено у кішок та тхорів і є можливим для використання як доповнення до плану з усунення пандемії.

Також інформуємо, що за результатами досліджень позитивних на COVID-19 тварин не підтверджено спроможності вірусу передаватись від тварини до людини та від тварини до тварини.

На основі наукових досліджень та офіційних публікацій світових організацій Держпродспоживслужба розробила «Пам’ятку щодо рекомендованого поводження із тваринами в період епідемії». Ознайомитися з рекомендаціями можна за цим посиланням.

Джерело: офіційний  веб-сайт  головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області http://kr.consumer.gov.ua/