Увага власникам свійської птиці та домашніх тварин!

03.03.2021

23 лютого відбулося чергове засідання  державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій районній державній адміністрації, на  якому було розглянуто  питання щодо посилення заходів з профілактики грипу птиці та інших інфекційних захворювань пттці, а також   африканської чуми свиней та сказу на території Кропивницького району.  Зважаючи на те, що протягом 2020 та 2021 років в Україні значно погіршилася епізоотична ситуація щодо високо патогенного пташиного грипу, комісія  наголошує та рекомендує власникам    птиці утримувати її в закритих приміщеннях, не допускати контактів свійської птиці з дикою водоплавною, проводити щоденний клінічний огляд свого птахопоголів’я, і випоювати птицю водою з відкритих водоймищ, т. я. в ній може знаходитися вірус грипу. Після розробки птиці пір’я і внутрішні органи спалюйте, при виявленні хвороби птиці не займатися самолікуванням, а відразу звертайтеся до ветеринарних спеціалістів. Про випадки масового захворювання чи загиблої птиці терміново сповіщати  сільську раду та Кропивницько-Соколівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за тел. 33 85 70. 

Довідка. ГРИП ПТИЦІ – високо контагіозне захворювання, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням органів дихання та системи травлення. До грипу сприятливі кури, качки, індики, цесарки, перепели, фазани, горобці, лебеді, чайки. Джерелом інфекції є дика водоплавна та хвора птиця. Основний шлях передачі збудника – повітряно – крапельний. Також збудник поширюється з інфікованими кормами, питною водою, яйцями, пір’ям. Фактори поширення інфекції – господарства, де птиця може контактувати з дико перелітною птицею. Смертність висока – до 90%. При гострому перебігу хвороба проявляється ураженням респіраторної системи, хрипами, синуситами, посинінням видимих слизових оболонок, гребеня, сережок, набряком голови тощо.

Принагідно звертаємо увагу населення щодо забезпечення  вжиття запобіжних  системних заходів з профілактики африканської чуми свиней та недопущення  поширення сказу.

Африканська чума свиней: пам’ятка населенню

Профілактика сказу

Виконавчий комітет сільської ради